Limited Time Sale$138.53 cheaper than the new price!!
| Management number | 209070720 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $92.36 | Model Number | 209070720 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 051791336779 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | EliteDesk 800 G2 |
| Model Year | 2015 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | CNB Computers Inc |
| Model Number | 6500T |
| Video Output | VGA, DP |
| BuiltIn Media | Computer, Power Cord, USB Keyboard, USB Mouse, USB WiFi Adapter |
| Cooling Method | Air |
| Item Dimensions | 19 x 17 x 9 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 2.8 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 6500T |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Socket | LGA 1151 |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Power Consumption | 35 Watts |
| Hardware Interface | USB |
| Additional Features | Speakers |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 530 |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Traditional |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Wireless Compability | 802.11n |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | VGA, DisplayPort |
| Connectivity Technology | LAN, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Everyday Use |
| Display Resolution Maximum | 3840 x 2160 pixels |
| Cache Memory Installed Size | 8 MB |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
| Total Expansion Slots Quantity | 2 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form