Limited Time Sale$131.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209101747 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $87.60 | Model Number | 209101747 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
We sell computers with upgraded configurations. If the computer has modifications (listed above), then the manufacturer box is opened for it to be tested and inspected and to install the upgrades to achieve the specifications as advertised. If no modifications are listed, the item is unopened and untested. Defects & blemishes are significantly reduced by our in-depth inspection & testing.Bundle with RK Accessories:Bundle with NVME/SATA Dual Protocol Hard Disk Box + 128GB SATA Disk + Multifunctional Folding Universal Holder + 65W Mecha 4-IN-1 Data Cable + USB / Type-C 4-IN-1 HUB + RK HDMI CABLE.Hard Drive:128GB SSDMemory:4GB DDR5 SDRAMDisplay:14-inch HD DisplayScreen Resolution:1366 x 768Processor:Intel N200 (4-Core, Up to 3.7GHz, 6 MB Cache)Graphics:Intel UHD GraphicsOperating system:Gemini-AI Chrome OSPorts:1 x SuperSpeed USB Type-C, 1 x SuperSpeed USB Type-A, 1 x Headphone/Microphone ComboWireless connectivity:Wi-Fi 6 and Bluetooth 5.3Webcam:YesColor:Natural SilverDimensions L x W x H (inches):8.48 x 12.82 x 0.72 InchesWeight:3.2 lbs
| UPC | 197497070538 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | 14 inch|N200 |
| RAM Type | DDR5 SDRAM |
| Model Name | HP |
| Resolution | 720p |
| Form Factor | Clamshell |
| Item Weight | 3.2 Pounds |
| Screen Size | 14 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | HP Black Friday Special |
| Power Device | USB Power Delivery |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Laptop, 128GB SATA Disk, NVME/SATA Dual Protocol Hard Disk Box, Multifunctional Folding Universal Holder, 65W Mecha 4-IN-1 Data Cable, USB / Type-C 4-IN-1 HUB, RK HDMI CABLE, Keyboard, Trackpad |
| Screen Finish | Glossy |
| Warranty Type | Limited |
| Audio features | HD Audio |
| HardDrive Size | 128 GB |
| Audio Recording | Yes |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Number Of Cells | 3 |
| Number of Ports | 3 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 1 GHz |
| Total Usb Ports | 2 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Intel Processor N200 |
| Has Color Screen | Yes |
| Operating System | Chrome OS |
| Processor Series | Pentium Other |
| Audio Output Type | internal |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Bluetooth support | Yes |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Number of Drivers | 1 |
| Touch Screen Type | No Touchscreen |
| Webcam Capability | Yes |
| Camera Description | Front |
| Compatible Devices | USB devices, external displays, mice, keyboards, storage devices, wireless accessories |
| Display Technology | LED |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 8th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touch Pad |
| Keyboard Description | Standard |
| RAM Memory Installed | 4 GB |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Virtual Reality Ready | No |
| Memory Slots Available | 1+ |
| Microphone Form Factor | Integrated microphone |
| Available M2 Slot Count | 1 |
| CPU Model Speed Maximum | 3.7 GHz |
| Connectivity Technology | USB |
| Ram Memory Maximum Size | 4 GB |
| Specific Uses For Product | Student, Multimedia |
| Display Resolution Maximum | 1366x768 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| RAM Memory Slot Total Count | 1 |
| LithiumBattery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 12.82"L x 8.48"W x 0.72"Th |
| Automatic Backup Software Included | Gemini-AI Chrome OS |
| Notebook Pointing Device Description | Touchpad |
| Other Special Features of the Product | HD Audio |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form