Limited Time Sale$325.19 cheaper than the new price!!
| Management number | 209110477 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $216.80 | Model Number | 209110477 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 724129205282 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Jet Black |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | HP All-in-One Desktop PC 24-cr0111 |
| Model Year | 2019 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Item Weight | 25 Pounds |
| Screen Size | 23.8 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LCD IPS |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 5500 MHz |
| Model Number | 24-cr0111 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | HP All-in-One PC, Keyboard, Mouse, Power cord/AC adapter, Quick Start Guide |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 2.8 GHz |
| Total Usb Ports | 5 |
| CPU Model Number | AMD Ryzen 5 7520U |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Ryzen 5 |
| Processor Socket | AMD Socket FP6 |
| Graphics Ram Type | DDR5 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | Ethernet, HDMI, USB, USB 2.0 Type A |
| Memory Clock Speed | 5500 MHz |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon Graphics (Integrated) |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse, Touchscreen |
| Keyboard Description | Wired, standard layout, black keyboard |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | LPDDR5 |
| Video Output Interface | HDMI |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Education, Everyday Use |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form