Limited Time Sale$959.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209111405 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $640.00 | Model Number | 209111405 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
➤HP All-in-One Computer, 27'' FHD Touchscreen Desktop Computer, Windows 11 Pro➤Statement: Original Seal is opened for upgrade ONLY. If the computer has modifications, then the manufacturer box is opened for it to be tested and inspected and to install the upgrades to achieve the specifications as advertised.➤DETAILBrand:HPDisplay Type:LEDScreen Type:IPSScreen Size:27 inchesScreen Resolution:1920 x 1080 (Full HD)Touch Screen:YesProcessor Brand:IntelProcessor Model Number:Intel Ultra 7 155UCPU Boost Clock Frequency:4.8 gigahertzNumber of CPU Cores:12-coreCPU Cache Memory Level:L3L3 Cache:12 megabytes➤Storage & Memory Storage Type:SSDStorage Capacity:1TB/2TB/4TBRAM:16GB/32GB/64GBType of Memory (RAM):DDR5System Memory RAM Speed:5600 megahertzNumber Of Memory Slots:2➤Graphics Graphics Type:IntegratedGraphics:Intel Graphics➤Compatibility Operating System:Windows 11 Pro ➤Connectivity 1 x HDMI2 x USB-A 2.02 x USB-A 3.01 x USB-C 3.0Microphone Input:YesWireless Connectivity:Bluetooth, Wi-FiWireless Networking Standard:Wi-Fi 6Number Of Ethernet Ports:1➤ Camera Built-In Webcam:YesFront-Facing Camera:YesFront Facing Camera Video Resolution:1080pBuilt-In Microphone:Yes➤ Dimensions Product Height:20.35 inchesProduct Width:24.11 inchesProduct Depth:7.34 inchesProduct Weight:14.81 pounds
| UPC | 198990240992 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | White |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | HP 27 |
| Model Year | 2025 |
| Style Name | 32GB RAM | 1TB SSD |
| Item Weight | 18.3 Pounds |
| Screen Size | 27 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Model Number | HP |
| BuiltIn Media | 1* Adapter, 1* computer, 1* manual |
| Item Dimensions | 24.3 x 18.5 x 8 inches |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 1.4 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 155H |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Socket | FCBGA2049 |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Memory Clock Speed | 3200 GHz |
| Additional Features | 4K Webcam, Adjustable Height Stand, Integrated Webcam, Touchscreen Display |
| Hard Disk Interface | USB 3.0 |
| Graphics Coprocessor | Intel Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Mouse |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| CPU Model Speed Maximum | 4.8 GHz |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Total Thunderbolt Ports | 2 |
| Specific Uses For Product | Everyday Use, Multimedia, Student |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form