Limited Time Sale$21.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209074285 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $14.00 | Model Number | 209074285 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Hp 300gb 10k disk 2-port sas-600 2.5in
| Brand | HP |
|---|---|
| Model Name | 507284-001 |
| Read Speed | 100 Megabytes Per Second |
| Form Factor | 2.5-inch |
| Media Speed | 100 MB/s |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | 507284-001 |
| HardDrive Size | 300 GB |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Compatible Devices | Desktop |
| Additional Features | Portable |
| Hard Disk Interface | Serial ATA |
| Hard Disk Description | Mechanical Hard Disk |
| Hard Disk Form Factor | 2.5 Inches |
| Hardware Connectivity | SAS |
| Connectivity Technology | SATA |
| Digital Storage Capacity | 300 GB |
| Specific Uses For Product | Personal |
| Hard Disk Rotational Speed | 1E+4 RPM |
| Cache Memory Installed Size | 300 GB |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form