Limited Time Sale$1,199.94 cheaper than the new price!!
| Management number | 209079753 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $799.96 | Model Number | 209079753 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Aruba 3810M 16SFP+ 2-slot switch
| UPC | 888793596616 779184717461 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | black |
| Voltage | 240 Volts |
| Platform | Windows |
| Interface | SFP+ |
| Unit Count | 1 Count |
| Item Weight | 6020 Grams |
| Switch Type | Modular |
| Manufacturer | Hewlett Packard Office |
| Model Number | JL075A |
| BuiltIn Media | networking, switches |
| Item Type Name | HP 3810M 16SFP+ 2-Slot Swch (JL075A) |
| Mfr Part Number | JL075A |
| Number of Ports | 48 |
| Item Part Number | JL075A |
| Number of Layers | 3 |
| Case Material Type | Metal |
| Compatible Devices | Desktop |
| Item Dimensions L x W x H | 17.42"L x 16.98"W x 1.73"H |
| Global Trade Identification Number | 00888793596616 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form