Limited Time Sale$1,055.39 cheaper than the new price!!
| Management number | 209071225 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $703.60 | Model Number | 209071225 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
HP 2026 New All in One Desktop Computer PCGENERAL INFORMATIONModel Number: 27-cr2067cColor: WhiteOperating System: Windows 11 ProProcessorModel: Intel Core Ultra 7 255UBase Clock: 2 GHzMax. Clock: 5.2 GHzThreads: 14Cores: 12Cache: 12 MB Intel Smart CacheIntel AI Boost (12 NPU TOPS)Graphic & DisplayIntegrated Intel Graphics27 inches TouchscreenFHD (1920x1080), Anti-Glare, 250 nits, 99% sRGBIPS, Three-Sided Micro-EdgeTilt Angle: -5º to 20ºStand type: detachable standMemory & StorageUp to 32 GB DDR5 5600MT/sUp to 2 TB Gen4 SSDWirelessWi-Fi 6 (2x2) and Bluetooth 5.4 wireless cardHP AudioHP white wireless keyboard and mouse combo90 W Smart AC power adapterPorts1 x Headphone/Microphone Combo2 x USB 2.0 Type-A1 x USB Type-C 5Gbps signaling rate2 x USB Type-A 5Gbps signaling rate1 x RJ-451 x HDMI OutPhysical Specifications24.11in. x 17.36in. x 7.33in., 14.15lbsStatement: Original Seal is opened for upgrade ONLY. If the computer has modifications, then the manufacturer box is opened for it to be tested and inspected and to install the upgrades to achieve the specifications as advertised.
| UPC | 197961456509 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | White |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | 27" Touchscreen All in One Desktop PC |
| Model Year | 2026 |
| Screen Size | 27 Inches |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | 27-cr2067c |
| BuiltIn Media | Accessories, HP 27" Touchscreen All in One Desktop Computer PC |
| Cooling Method | Air |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Speed | 5.2 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Ultra 7 255U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Socket | FCBGA2049 |
| Graphics Ram Type | DDR5 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | 802.11 ac/b/g/n, Bluetooth 5, Ethernet, HDMI, USB 3.2 Gen 2×2 |
| Additional Features | Anti Glare Display, Flicker Free, Microphone, Touchscreen, Webcam |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Integrated Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Wireless Compability | 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Optical Storage Device | No Optical Drive |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 2 TB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Photo Editing, Video Editing |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form