Limited Time Sale$1,379.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209116581 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $920.00 | Model Number | 209116581 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Processor: Intel Core Ultra 7-155U Processor (12 Cores, 14 Threads, 12MB Cache, Base at 1.7 GHz, Up to 4.8 GHz Max Turbo Frequency) Display: 27 inch Touchscreen, IPS, Three-Sided Micro-Edge, Anti-Glare, FHD (1920 x 1080), 250-Nits Display Operating system: Windows 11 Home, 64-bit, English Graphics: Intel Graphics Memory: Up to 64GB DDR5 RAM Hard Drive: Up to 4TB PCIe M.2 Solid State Drive Connectivity: Wi-Fi 6 and Bluetooth 5.3 Camera: HP True Vision 720p HD Tilt Privacy Camera with Integrated Dual Array Digital Microphones Ports: 2x USB-A 3.0, 2x USB-A 2.0, 1x USB-C 3.2, 1 x Ethernet (RJ-45), 1x HDMI Out, 1x Headphone/Microphone Combo Keyboard: HP White Wireless Keyboard and Mouse Color: White Dimensions W X D X H (inches): 24.11 x 7.33 x 17.36 Weight: 14.15 lbs
| UPC | 194850656446 |
|---|---|
| Brand | HP |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | HP 27 All-in-One |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Style Name | 12-Core Ultra 7 | Touch | WIN 11 Home |
| Screen Size | 27 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED LCD |
| Manufacturer | hp |
| Model Number | HP 27 All-in-One |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Monitor |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 12 |
| Processor Speed | 4.8 GHz |
| Total Usb Ports | 5 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Ultra 7-155U |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Intel Core Ultra 7 |
| Processor Socket | BGA 2049 |
| Graphics Ram Type | DDR5 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Security Features | Privacy Camera with Facial Recognition |
| Specification Met | True |
| Hardware Interface | Ethernet, HDMI, USB |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Graphics Coprocessor | Integrated |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Wireless Keyboard |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Warranty Description | 1 Year Seller |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Video Output Interface | HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 4800 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Personal |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 12 MB |
| Number of Component Outputs | 1 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form