Limited Time Sale$419.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209125062 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $279.60 | Model Number | 209125062 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
The computer is professionally upgraded and customized. The manufacturer box will be opened by our professional engineers for customizing and testing. Factory defects and blemishes are significantly reduced by our in-depth inspection and testing. We offer a 12-month warranty, please feel free to contact us if you need any support from our team.Processor ModelCore Ultra 5 226V# of Cores8# of Performance-cores4# of Efficient-cores4Total Threads8Max Turbo FrequencyUp to 4.5 GHzEfficient-core Max Turbo Frequency3.5 GHzIntegrated GraphicsIntel Arc graphicsDisplay16" WUXGA(1920 x 1200) DisplayInterface2x USB Type A2x USB Type C 1x HDMI1 x Headphone/Microphone comboConnectivityWiFi 6E and BluetoothOperating SystemWindows 11 HomeOthersDimensions: 14.02 x 9.67 x 0.61 inWeight (approximate): 4.15 lbs
| UPC | 198990965369 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Eclipse Gray |
| RAM Type | SODIMM |
| Model Name | OmniBook X Flip |
| Model Year | 2025 |
| Resolution | 1080p |
| Color Gamut | 62.5 |
| Form Factor | Convertible |
| Screen Size | 16 Inches |
| Battery Life | 23 Hours |
| CPU Codename | Lunar Lake |
| CPU L1 Cache | 192 KB |
| CPU L2 Cache | 3 MB |
| CPU L3 Cache | 8 MB |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | 16-as |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Keyboard, Speakers, Webcam |
| Screen Finish | Glossy |
| Warranty Type | 12 months |
| HardDrive Size | 1 TB |
| Audio Recording | Yes |
| Number of Ports | 6 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 3.5 GHz |
| Total Usb Ports | 2 |
| Video Processor | Intel |
| WiFi Generation | Wi-Fi 6E |
| CPU Model Number | 226V |
| Has Color Screen | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Intel Core Ultra 5 |
| Audio Output Type | Headphones, Speakers |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Card Ram | 8 GB |
| Graphics Ram Type | SODIMM |
| Native Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Touch Screen Type | Adaptive |
| Webcam Capability | Yes |
| Camera Description | Front |
| Compatible Devices | Laptop |
| Display Technology | LED |
| Memory Clock Speed | 8533 MHz |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Speaker Description | Poly Studio with dual speakers |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 5th Generation |
| Graphics Coprocessor | Intel Arc 130V |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Touchscreen, Touchscreen with Stylus Support |
| Keyboard Description | Backlit |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturear |
| Wireless Compability | 802.11ax, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | LPDDR5X |
| Optical Storage Device | No |
| CPU Model Speed Maximum | 4.5 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Total Thunderbolt Ports | 1 |
| Specific Uses For Product | Business, Entertainment, Student |
| Display Resolution Maximum | 1920x1200 Pixels |
| Maximum Display Brightness | 400 Nit |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.02"L x 9.67"W x 0.61"Th |
| Other Special Features of the Product | Backlit Keyboard, HD Audio, Lightweight, Support Stylus |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form