Limited Time Sale$545.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209077335 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $363.60 | Model Number | 209077335 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Key Features and Benefits:CPU: AMD Ryzen 5 5625U Processor (6 cores, 12 threads, 16MB L3 Cache, Base Frequency at 2.3GHz, Up to 4.3GHz at Max. Boost Clock)Memory: Up to 32GB DDR4 RAMHard Drive: Up to 2TB PCIe Solid State Drive or 1TB Hard Disk DriveOperating System: Windows 11 HomeDisplay: 17.3" Touchscreen Brightview HD+ (1600 x 900) 250-Nits DisplayGraphics: AMD Radeon GraphicsBacklit Keyboard: NoNumeric Keyboard: YesFingerprint Reader: YesPorts: 1 x SuperSpeed USB Type-C 5Gbps signaling rate2 x SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate1 x HDMI 1.4b1 x AC smart pin1 x Headphone/microphone comboOptical Drive: NoMedia Drive: NoWireless Connectivity: Wi-Fi 6 and Bluetooth 5.0 combo (Supporting Gigabit data rate)Camera: HP True Vision 720p HD Camera with Integrated Dual Array Digital MicrophonesDimensions: 15.78" x 10.15" x 0.78"Weight: 4.58 poundsColor: Natural Silver
| UPC | 196188485682 |
|---|---|
| Brand | HP |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Resolution | 720p |
| Screen Size | 17.3 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | Notebook |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 256 GB |
| Number Of Cells | 3 |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 6 |
| Processor Speed | 2.1 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | AMD |
| CPU Model Number | 5625U |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Ryzen 5 |
| Audio Output Type | Headphones |
| Hardware Interface | Bluetooth, Bluetooth 5, HDMI, Headphone, Solid State Drive, USB |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | us |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Display Resolution Maximum | 1600x900 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 15.78"L x 10.15"W x 0.78"Th |
| Automatic Backup Software Included | Webcam |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form