Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209121033 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209121033 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 197192166734 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Silver |
| Voltage | 120 Volts |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | TPN-I139_320M3AV |
| Model Year | 2023 |
| Resolution | 1600x900 |
| Color Gamut | 100.0 |
| Form Factor | Ultra-Portable |
| Item Weight | 5 Pounds |
| Screen Size | 17.3 Inches |
| Battery Life | 12 Hours |
| CPU Codename | Tiger Lake |
| CPU L2 Cache | 4 MB |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Model Number | TPN-I139_320M3AV |
| Power Device | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | battery |
| Screen Finish | anti-glare |
| Warranty Type | Limited |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Audio Recording | No |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Number Of Cells | 3 |
| Number of Ports | 5 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| Video Processor | Intel |
| WiFi Generation | Wi-Fi 6 or Wi-Fi 6E |
| CPU Model Number | 1125G4 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Core i3 Family |
| Audio Output Type | Speakers |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 2048 x 1280 pixels |
| Webcam Capability | Yes |
| Camera Description | Front |
| Compatible Devices | Laptop, External Monitor, Keyboard, Mouse, Storage Devices, Printers, etc. |
| Display Technology | LED |
| Hardware Interface | DisplayPort, HDMI, Secure Digital Card, Thunderbolt |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Speaker Description | Dual Speakers |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 11th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | US |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | LPDDR5 |
| Microphone Form Factor | Integrated |
| CPU Model Speed Maximum | 3.7 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Developer, Entertainment |
| Display Resolution Maximum | 1600x900 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| LithiumBattery Energy Content | 1 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 15.78"L x 10.15"W x 0.78"Th |
| Automatic Backup Software Included | Windows 11 Pro |
| Supported Monitor Maximum Quantity | 1 |
| Other Special Features of the Product | Backlit Keyboard, Lightweight, Support Stylus |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form