Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209112115 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209112115 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
We sells laptop-computer with upgraded configurations. If the computer has modifications (listed above), then the manufacturer box is opened for it to be tested and inspected and to install the upgrades to achieve the specifications as advertised. If no modifications are listed, the item is unopened and untested. Defects & blemishes are significantly reduced by our in depth inspection & testing. Microprocessor: Intel 10-Core i7-1355U (Up to 5Ghz) Memory: Upgraded to 32GB DDR4 RAM Solid state drive capacity: Upgraded to 2TB SSD Graphics: Intel Iris Xe Graphics Display: 15.6" FHD(1920×1080) touchscreen display, three-sided NanoEdge design Wireless connectivity: Wi-Fi 6 and Bluetooth combo External ports:1 x USB-C 3.0, 2 x USB-A 3.0 1 x HDMI Minimum dimensions (W x D x H): 14.17 x 9.29 x 0.73 in Weight: 3.52 LB Accessories included: 65W USB Fast Charger Battery life mixed usage: Up to 7.75 hours Webcam: Wide Vision 720p HD private camera and AI noise reduction microphones Operating system: Windows 11 Pro
| UPC | 198828448927 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Natural Silver |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | HP Laptop |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Traditional Clamshell |
| Item Weight | 3.52 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Battery Life | 7 Hours |
| Chipset Type | Intel 13th Generation Core i7 |
| Manufacturer | HP |
| Memory Speed | 3200 Hz |
| Model Number | HP |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | 1 Year Warranty, 1 x HP Laptop 32GB RAM 2TB SSD, 2 x Fast Charger, Intel Iris Xe Graphics, Windows 11 Pro |
| Warranty Type | Limited |
| Control Method | App |
| HardDrive Size | 2 TB |
| Item Type Name | laptop |
| Number Of Cells | 1 |
| Number of Ports | 4 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 5 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 1355U |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core i7 |
| Audio Output Type | Speakers |
| Battery Cell Type | Lithium Polymer |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touch Screen Type | Capacitive |
| Webcam Capability | Yes |
| Camera Description | Front |
| Compatible Devices | External displays, keyboards, mice, storage devices, printers, and other devices with USB-C, USB-A, or HDMI connectivity. Additionally, devices with Wi-Fi 6 or Bluetooth connectivity. |
| Display Technology | LCD |
| Hardware Interface | HDMI, Multipronged Audio, USB 3.0 Type A, USB 3.0 Type C |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Cellular Technology | WiFi |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 13th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keypad, Microphone |
| Keyboard Description | Ergonomic |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 1 |
| Optical Storage Device | No Optical Drive |
| CPU Model Speed Maximum | 5 GHz |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Student, Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| LithiumBattery Energy Content | 45 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.17"L x 9.29"W x 0.73"Th |
| Automatic Backup Software Included | Webcam |
| Other Special Features of the Product | Copilot AI, Fast Charge, Long Battery Life, Privacy camera, Touch Screen |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form