Limited Time Sale$377.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209122235 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $251.60 | Model Number | 209122235 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
The computer is professionally upgraded and customized. The manufacturer box will be opened by our professional engineers for customizing and testing. Factory defects & blemishes are significantly reduced by our in-depth inspection & testing. We offer a 12-month warranty, please feel free to contact us if you need any support from our team. Processor ModelCore i5-1334U # of Cores 10# of Performance-cores2# of Efficient-cores8Total Threads 12Max Turbo FrequencyUp to 4.6 GHzEfficient-core Max Turbo Frequency3.4 GHzGraphics Intel Iris Xe Graphics Interface2x USB A1x USB C1x HDMI1x Headphone/Microphone comboConnectivity WiFi 6 and Bluetooth Operating System Windows 11 Home Others Dimensions: 14.1 x 9.3 x 0.73 inWeight (approximate): 3.52 lbs
| UPC | 199251569791 |
|---|---|
| Brand | HP |
| Color | Natural Silver |
| RAM Type | SODIMM |
| Model Name | 15-fc |
| Model Year | 2026 |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Clamshell |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | HP |
| Model Number | 15-fc |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | HP 15.6 Laptop, Lifetime Office 2021, Mouse |
| Screen Finish | Glossy |
| Warranty Type | 12-month |
| Number of Ports | 5 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 1334U |
| Has Color Screen | Yes |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Core i5 |
| Audio Output Type | Headphones, Speakers |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | SODIMM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touch Screen Type | capacitive |
| Webcam Capability | Yes |
| Camera Description | Front |
| Compatible Devices | External displays, keyboards, mice, storage devices, printers, and other accessories that use USB, HDMI, Bluetooth, or Wi-Fi connections. |
| Display Technology | LED |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 13th Generation |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| Keyboard Description | Ergonomic |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturear |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| CPU Model Speed Maximum | 4.6 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, USB, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Entertainment, Student |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.17"L x 9.29"W x 0.73"Th |
| Other Special Features of the Product | HD Audio, Numeric Keypad |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form