Limited Time Sale$347.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209075486 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $232.00 | Model Number | 209075486 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Style | Modern |
|---|---|
| Theme | Robot |
| Edition | Developer Kit with RPi5 4GB |
| character | Robot |
| Brand Name | HIWONDER |
| Model Name | ArmPi FPV Developer Kit RPi5 4GB |
| Item Weight | 3.24 Kilograms |
| Animal Theme | Mouse |
| Manufacturer | Hiwonder |
| Material Type | Aluminum |
| Item Dimensions | 19.69 x 11.61 x 6.1 inches |
| Number of Pieces | 1 |
| Additional Features | Portable |
| Included Components | ArmPi FPV AI Vision Raspberry Pi ROS Robotic Arm |
| Is Assembly Required | No |
| Age Range Description | Adult |
| Are Batteries Required | No |
| Manufacturer Part Number | ArmPi FPV Developer Kit RPi5 4GB |
| Manufacturer Maximum Age MONTHS | 840.00 |
| Manufacturer Minimum Age MONTHS | 180.00 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form