Limited Time Sale$107.09 cheaper than the new price!!
| Management number | 209180554 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $71.40 | Model Number | 209180554 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | Hiseeu |
|---|---|
| Shape | Dome |
| Alert Type | Audio and Motion |
| Focus Type | Manual Focus |
| Model Name | WK-2TD504-500GB |
| Mount Type | Wall Mount |
| Form Factor | Dome |
| Light Source | LED |
| Manufacturer | Hiseeu |
| Model Number | WK-2TD504-500GB |
| Night Vision | Night Color |
| Power Source | Solar Powered |
| Battery Power | 19.24 Watt Hours |
| BuiltIn Media | 1 NVR with 500GB HDD, 1 year warranty, 2 Cameras, User Manual |
| Viewing Angle | 120 Degrees |
| Control Method | App, Remote |
| Video Encoding | H.265 |
| Controller Type | Eseecloud |
| Item Dimensions | 12 x 7 x 11 inches |
| Number of Items | 1 |
| Antenna Location | Outdoor Security |
| Flash Memory Type | HDD |
| Installation Type | Screw In |
| Number of IR LEDs | 2 |
| Waterproof Rating | IP66 |
| Compatible Devices | PC |
| Enclosure Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Night Vision Range | 65 Feet |
| Number of Channels | 10 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Indoor Outdoor Usage | Outdoor |
| Video Capture Format | AVI |
| Connectivity Protocol | Wi-Fi |
| Are Batteries Required | No |
| Water Resistance Level | Waterproof |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Video Capture Resolution | 4MP |
| Effective Still Resolution | 4 MP |
| Flash Memory Installed Size | 500 GB |
| Flash Memory Supported Size Maximum | 500 GB |
| Other Special Features of the Product | Easy to Install |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form