Limited Time Sale$839.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209110082 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $560.00 | Model Number | 209110082 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 659475247757 |
|---|---|
| Brand | MySmallPC |
| Color | 64GB RAM + 4TB NVMe |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Liva One |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Style Name | Compact |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | MySmallPC |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Model Number | SF110 B660 |
| Speaker Type | Mono |
| Video Output | HDMI, DisplayPort, VGA |
| BuiltIn Media | Power Adapter |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 16 |
| Processor Speed | 5.4 GHz |
| Total Usb Ports | 8 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | i7-14700 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i7 |
| Processor Socket | LGA 1700 |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Security Features | TPM 2.0 |
| Compatible Devices | [GENERIC: Keyboard, Mouse, Monitor, Printer, Speaker] |
| Hardware Interface | DisplayPort, HDMI, USB, VGA |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Additional Features | Mini pc |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Speaker Description | Internal Speaker Mono |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Keyboard with basic multimedia controls |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Warranty Description | 1 year manufacturer |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | [MINIMUM OF 2] |
| Video Output Interface | HDMI, DisplayPort, VGA |
| Connectivity Technology | HDMI, LAN, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 4 TB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Education, Everyday Use |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 4 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form