Limited Time Sale$36.19 cheaper than the new price!!
| Management number | 210756143 | Release Date | 2026/04/02 | List Price | $24.13 | Model Number | 210756143 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||







| Brand | Ecarke |
|---|---|
| Color | 350W Compatible with DeWalt |
| Voltage | 20 Volts |
| Wattage | 350 watts |
| Model Name | 350W Power Inverter for DeWalt |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Guangdong Xiankai Intelligent Technology Co., Ltd. |
| Model Number | SKU071150003 |
| Output Power | 350 Watts |
| Power Source | Battery Powered |
| BuiltIn Media | 350W Compatible with DeWalt |
| Input Voltage | 20 Volts (DC) |
| Output Voltage | 120 Volts (AC) |
| Antenna Location | Camping, Home, Office, Outdoor, outages |
| Warranty Description | 1year |
| Peak Output Power Watts | 525 |
| Item Dimensions L x W x H | 10"L x 5"W x 5"H |
| Electrical Output Waveform | Pure Sine Wave |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form