Limited Time Sale$87.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 208120473 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $58.27 | Model Number | 208120473 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Axle shaft damaged or bearings worn out? This axle shaft directly replaces the original equipment on certain vehicles, complete with all necessary application-specific installation components. This part is compatible with the following vehicles. Before purchasing, enter your vehicle trim in the garage tool to confirm fitment. [Dodge Dakota: 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004] - [Dodge Durango: 2000, 2001, 2002, 2003]
| Brand | Dorman |
|---|---|
| Model | Dorman 630-341A |
| Exterior | Ready To Paint If Needed |
| Item Weight | 19.61 pounds |
| Manufacturer | Dorman Products |
| OEM Part Number | 52069512AB |
| Item model number | 630-341A |
| Product Dimensions | 30.5 x 7.87 x 7.87 inches |
| Manufacturer Part Number | 630-341A |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form