Limited Time Sale$98.39 cheaper than the new price!!
| Management number | 209172275 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $65.60 | Model Number | 209172275 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | OOSSXX |
|---|---|
| Color | Free App No Month |
| Lens Type | Wide Angle |
| Frame Rate | 18 FPS |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Item Weight | 5 Pounds |
| Video Input | BNC, RJ45 |
| Manufacturer | OOSSXX |
| Model Number | 4K UHD 2160p |
| Night Vision | 845nm 2 Array Infrared LED Super Night Vision |
| Power Source | Corded Electric |
| BuiltIn Media | 2-in-1 Cable 60ft for Camera x 4, 8-Channel 4K DVR Pre-install 500G Hard Drive x 1, Dome Wired HD-Analog 4K/8MP Camera x 4, Remote x 1, USB Mouse x 1 |
| Viewing Angle | 122 Degrees |
| Recording Mode | Event, Schedule |
| Item Dimensions | 11 x 13 x 7 inches |
| Total Usb Ports | 2 |
| Antenna Location | Home Security, Indoor, Outdoor, Pet Monitor, Video Surveillance |
| Operating System | Linux |
| Camera Description | 4K Ultra HD, Smart Motion Detection |
| Compatible Devices | Cameras, Laptops, Personal Computers, Smartphones, TV |
| Hardware Interface | HDMI, USB, VGA |
| Night Vision Range | 69 Feet |
| Number of Channels | 8 |
| Connectivity Technology | HD-Analog, Wired |
| Memory Storage Capacity | 500 GB |
| Focal Length Description | 122° Ultra Wide-Angle |
| Video Capture Resolution | 4K UHD 2160p, 8MP 3840x2160 |
| Manufacturer Warranty Description | US Location Manufacturer Warranty 1 Year from Date of Purchase |
| Other Special Features of the Product | App Control |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form