Limited Time Sale$22.80 cheaper than the new price!!
| Management number | 209697573 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $15.20 | Model Number | 209697573 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Size | 59"x15" |
|---|---|
| Color | Grey |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Brand Name | DOGNESS |
| Directions | Before first use, charge the device with a 5V1A to 5V2A charger |
| Model Name | P01A |
| Item Weight | 1.48 pounds |
| Manufacturer | DOGNESS |
| Item model number | P01A |
| Included Components | Shock Mat |
| Warranty Description | 1 year manufacturer |
| Item Dimensions LxWxH | 59 x 15 x 1 inches |
| Target Audience Keyword | Cats, Dogs |
| Specific Uses for Product | Behavior, Indoor |
| Item Package Dimensions L x W x H | 14.96 x 4.21 x 2.44 inches |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form