Limited Time Sale$57.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209088952 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $38.00 | Model Number | 209088952 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 719244661907 |
|---|---|
| Brand | THREE COLOUR DOGFISH |
| Color | Blue |
| Model Name | M.2 2230 NVMe PCIe 4.0 |
| Read Speed | 3500 Megabits Per Second |
| Form Factor | M.2 2230 |
| Item Weight | 20 Grams |
| Media Speed | 3300 Megabytes Per Second |
| Manufacturer | THREE COLOUR DOGFISH |
| Model Number | M.2 2230 NVMe PCIe 4.0 |
| BuiltIn Media | M.2 2230 PCIe NMVe 4.0 256GB * 1 |
| HardDrive Size | 256 GB |
| Number of Items | 1 |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Compatible Devices | Gaming Console, Laptop, Tablet |
| Data Transfer Rate | 3500 Megabytes Per Second |
| Enclosure Material | 3D Nand |
| Additional Features | Shock Resistant |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Warranty Description | 3-year warranty |
| Customer Package Type | FFP |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Hard Disk Form Factor | 2230 Inches |
| Hardware Connectivity | Built-in Flash Memory |
| Connectivity Technology | SATA |
| Digital Storage Capacity | 256 GB |
| Specific Uses For Product | Gaming |
| Cache Memory Installed Size | 256 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form