Limited Time Sale$347.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209204353 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $231.60 | Model Number | 209204353 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Manufacturer Included Items Include:DJI Osmo 360 Action Camera DJI Osmo Invisible Selfie Stick + Quick Release Mount Kit for Osmo 360 (3.9') DJI Adjustable Quick Release Adapter Mount for Osmo 360 Rubber Lens Protection Cover USB-C PD Charging Cable 3 x Battery (1950mAh) Multifunctional Battery Case 2 Protective Pouch Lens Cleaning Cloth Logo Sticker Bundle Included Items:Sandisk Extreme 128GB MicroSDHC Memory Card Vivitar High Speed Memory Card Reader 1/4" Tripod Mount to Accessory Adapter Suction Cup Floating Handle Grip Strap 360-Degree Rotation Clip Insurance Tether Straps Wrist Strap Handheld Monopod Bicycle Handlebar Chest Strap Head Strap Mount Wrench Wrist Mount With Screw Tripod Mount Adapters Car Ring Case helmet Extension Arm Helmet Strap Mount Mini Tripod 2 X Switch Support 2 X Surface J-Hook Buckle 3 X Basic Mount 3 X Flat Mounts 2 X Curved Mounts 4 X Screws 5 X Adhesive Pads 12 X Anti-Fog Inserts Bundle It Better Lens Cloth
| UPC | 739252608695 |
|---|---|
| Zoom | Digital |
| Brand | DJI |
| Color | Black |
| Features | 8K 360° Video, 1-inch 360° Imaging, 4K/120fps Video, 120MP 360° Photos, Stereo Recording, Magnetic Quick-Release |
| Lens Type | Wide Angle |
| Focus Type | Fixed Focus |
| Model Name | DJI Osmo 360 Adventure Combo |
| Style Name | DJI Osmo 360 Adventure Combo |
| File Format | MP4 |
| Form Factor | Handheld |
| Item Weight | 495 Grams |
| Screen Size | 2 Inches |
| Sensor Type | CMOS |
| Manufacturer | DJI |
| Model Number | 6937224110519 |
| BuiltIn Media | Osmo 1.2m Invisible Selfie Stick x1, Osmo 360 Camera Protective Pouch x1, Osmo 360 x1, Osmo Action Extreme Battery Plus (1950 mAh) x 3, Osmo Action Multifunctional Battery Case 2 x1 |
| Camcorder Type | Action Camera |
| Shooting Modes | '8K', '4K/120fps', 'Night' |
| Video Resolution | 8K |
| Flash Memory Type | Micro SDXC |
| Photo Sensor Size | 1-inch |
| Compatible Devices | Smartphone, Laptop, Personal Computer, Tablet, Tripod |
| Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Number of Batteries | 1 C batteries required. (included) |
| Battery Average Life | 100 minutes |
| Maximum Focal Length | 19 Millimeters |
| Minimum Focal Length | 6 Millimeters |
| Video Capture Format | MP4 |
| Warranty Description | DJI |
| Are Batteries Included | Yes |
| Supported Audio Format | AAC, MP3 |
| Supported Image Format | JPEG |
| Water Resistance Level | Water Resistant |
| Connectivity Technology | USB |
| Has Image Stabilization | Yes |
| Item Dimensions D x W x H | 3.19"D x 2.36"W x 1.43"H |
| Display Resolution Maximum | 8K |
| Effective Still Resolution | 120 MP |
| Effective Video Resolution | 7680 Pixels |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form