Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209113386 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209113386 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | NSX GAMING |
|---|---|
| Color | BLACK |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Raptor |
| Model Year | 2022 |
| Resolution | 4096 x 2160 |
| Style Name | Ram |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Manufacturer | NSX GAMING |
| Memory Speed | 3600 MHz |
| Model Number | PGR7VAS4W-01 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Keyboard, Mouse |
| Cooling Method | Air |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American) |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 1 |
| Total Usb Ports | 10 |
| Video Processor | AMD |
| CPU Model Number | AMD RYZEN 7 5700G |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | AMD Ryzen 7 5700G |
| Processor Socket | Socket AM4 |
| Graphics Ram Type | GDDR4 |
| Native Resolution | 4096 x 2160 |
| Security Features | Basic Windows Security Features |
| Specification Met | Partially Met |
| Compatible Devices | Headphone, Keyboard, Monitor, Mouse, Printer, Projector, Smartphone, Speaker, Television |
| Hardware Interface | Ethernet, HDMI, USB |
| Memory Clock Speed | 3600 MHz |
| Additional Features | Keyboard |
| Hard Disk Interface | Serial ATA |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Integrated Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | A basic wired keyboard for general use |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 YEAR MANUFACTURER |
| Wireless Compability | 802.11ac, 802.11n |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Video Output Interface | HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 4600 MHz |
| Connectivity Technology | Ethernet |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 480 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Education, Gaming |
| Display Resolution Maximum | 4096x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Cache Memory Installed Size | 16 MB |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
| Total Expansion Slots Quantity | 4 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form