Limited Time Sale$119.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 208617550 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $80.00 | Model Number | 208617550 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| RAM | 8 GB LPDDR4 |
|---|---|
| Brand | DERE |
| Color | Midnight |
| Series | Laptop |
| Voltage | 12 Volts |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Processor | 2.9 GHz celeron_n |
| Hard Drive | 256 GB SSD |
| Item Weight | 2.95 pounds |
| Chipset Brand | Celeron |
| Wireless Type | 802.11bgn, Bluetooth |
| Processor Brand | Celeron |
| Card Description | Integrated |
| Operating System | Windows 11 |
| Flash Memory Size | 256 GB |
| Hardware Platform | PC |
| Item model number | 5805 |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Optical Drive Type | DVD-ROM |
| Product Dimensions | 15.87 x 13.5 x 2.5 inches |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Number of Processors | 2 |
| Item Dimensions LxWxH | 15.87 x 13.5 x 2.5 inches |
| Max Screen Resolution | 1960x1200 |
| Number of USB 30 Ports | 1 |
| Standing screen display size | 14.1 Inches |
| Average Battery Life in hours | 10 Hours |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form