Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209126704 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209126704 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
To meet the advertised specifications, the original factory seal is opened by our professional engineers for upgrade purposes. This product includes a 1-year warranty provided by SageNova. This laptop is equipped with the powerful AMD Ryzen 7 7730U processor, along with generous RAM and Storage. Enjoy effortless multitasking on its 15.6" FHD touchscreen LED display with an integrated camera. This laptop is designed with additional features to cater to your specific needs. Numeric keypad. The extended battery life ensures you can stay focused for longer periods. Stay connected with ample ports for all your devices. Built to support your workflow, whether at home or on the go. Experience the enhanced security and performance of Windows 11 Home, with fast boot times and responsive operations.
| Brand | Dell |
|---|---|
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Dell Laptop |
| Model Year | 2026 |
| Resolution | 1080p |
| Form Factor | Clamshell |
| Item Weight | 4.6 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Dell |
| Model Number | Dell 15 |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Webcam |
| Warranty Type | Limited |
| HardDrive Size | 256 GB |
| Number of Ports | 6 |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 4.5 GHz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Video Processor | AMD |
| CPU Model Number | AMD Ryzen 7 7730U |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Intel Core i7-1355U |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touch Screen Type | Capacitive |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External displays, mice, keyboards, storage devices, printers, and other accessories that use USB, HDMI, or wireless connectivity options. |
| Display Technology | LED |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| CPU Model Generation | 13th Gen |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| Keyboard Description | Full-size with numeric keypad |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 Year |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| CPU Model Speed Maximum | 5 GHz |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Personal |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| LithiumBattery Energy Content | 42 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.14"L x 9.31"W x 0.78"Th |
| EU Spare Part Availability Duration | 1 Years |
| Other Special Features of the Product | Numeric Keypad, Touchscreen |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form