Limited Time Sale$479.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209102182 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $320.00 | Model Number | 209102182 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Dell Pro Micro QCM1250 MFF Desktop ComputerProcessor: Intel Core i5-14500T vPro (14 cores, up to 4.80 GHz)Operating System: Windows 11 ProGraphics: Intel UHD Graphics 770Memory: 16GB DDR5 5600 MHz RAMStorage: 512GB M.2 PCIe NVMe SSDWireless: Intel Wi-Fi and Bluetooth wireless card, internal antennaNetworking: RJ-45 Gigabit EthernetFront Ports:1× USB 3.2 Gen 2 Type-C 1× USB 3.2 Gen 11× Headset jackRear Ports:1× USB 3.2 Gen 11× USB 3.2 Gen 12× USB 2.01× DisplayPort 1.4a1× HDMI 2.11× RJ-45 Ethernet portKeyboard & Mouse: Dell Wired Keyboard (KB216, English) and Dell Wired MouseDimensions & Weight: 7.17 in (H) × 1.41 in (W) × 7.01 in (D); Weight: 3.09 lbs (1.40 kg)
| Brand | Dell |
|---|---|
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | Business |
| Model Year | 2025 |
| Manufacturer | Dell Computers |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Model Number | QCM1257 |
| Video Output | HDMI 2.1, DisplayPort 1.4a |
| BuiltIn Media | Mouse |
| Item Dimensions | 7.17 x 1.41 x 7.01 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Speed | 4.8 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| CPU Model Number | 14500T |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core i5 |
| Processor Socket | LGA1707 |
| Graphics Card Ram | 16 GB |
| Graphics Ram Type | DDR5 SDRAM |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, HDMI, USB |
| Memory Clock Speed | 5200 MHz |
| Hard Disk Interface | USB 2.0/3.0 |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 770 |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Wired, English QWERTY |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacture |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Video Output Interface | DisplayPort, HDMI |
| CPU Model Speed Maximum | 4.8 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 24 MB |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form