Limited Time Sale$959.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209113149 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $640.00 | Model Number | 209113149 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Processor: Intel Core i9-12900K (16 cores, 24 threads, up to 5.2 GHz Turbo) Operating System: Windows 11 Pro Graphics Card: Intel UHD Graphics 770 Front Ports: 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port with PowerShare 1 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) Type-C port 1 x Universal audio jack Supports both headphones and microphone functions. Rear Ports: 1 x USB 2.0 (480 Mbps) port 1 x USB 2.0 (480 Mbps) port with Smart Power On 2 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports 1 x HDMI 1.4b port 1 x DisplayPort 1.4a port 1 x RJ-45 Ethernet port (10/100/1000 Mbps) Dimensions (WxDxH): 7.17" x 1.24" x 7.07" Weight: 2.41 lbs Wireless: Wi-Fi 6 and Bluetooth
| UPC | 884116072072 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | Dell OptiPlex |
| Form Factor | Micro-Desktop |
| Manufacturer | dell |
| Memory Speed | 4800 MHz |
| Model Number | Dell OptiPlex |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | Speakers |
| HardDrive Size | 1 TB |
| Number of Ports | 10 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Speed | 4.8 GHz |
| Total Usb Ports | 6 |
| CPU Model Number | i9-12900K |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core i9 |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | VRAM |
| Native Resolution | 3840x2160 |
| Webcam Capability | No |
| Compatible Devices | External displays, keyboards, mice, storage devices |
| Display Technology | LED |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| CPU Model Generation | 12th Gen |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 1 Year |
| Wireless Compability | 802.11ax, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| CPU Model Speed Maximum | 4.8 GHz |
| Connectivity Technology | Wi-Fi 6E, Bluetooth, USB-C, Ethernet |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 3840 Pixels |
| Hard Disk Rotational Speed | 7200.0 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form