Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 208620531 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $36.00 | Model Number | 208620531 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| RAM | 32 GB DDR4 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Color | Silver |
| Series | Optiplex |
| Processor | 3.6 GHz core_i7 |
| Hard Drive | 1 TB SSD |
| Item Weight | 3.65 pounds |
| Memory Speed | 4800 MHz |
| Chipset Brand | Intel |
| Wireless Type | 802.11n |
| Processor Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Flash Memory Size | 1 TB |
| Hardware Platform | PC |
| Item model number | 7050 |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 |
| Optical Drive Type | DVD+RW |
| Product Dimensions | 11.5 x 3.7 x 11.4 inches |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 630 |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Number of Processors | 4 |
| Item Dimensions LxWxH | 11.5 x 3.7 x 11.4 inches |
| Max Screen Resolution | 1920x1200 Pixels |
| Graphics Card Ram Size | 128 MB |
| Hard Drive Rotational Speed | 7200 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form