Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209112291 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209112291 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
ProcessorIntel Core Ultra 5-225 Processor (10 Cores, 20MB Smart Cache, Base 3.3GHz, Turbo Boost up to 4.90GHz, with Intel AI Boost NPU)Operating SystemWindows 11 Pro (64-bit)GraphicsIntel UHD GraphicsMemoryDDR5 5600 MHz RAMStorageM.2 PCIe NVMe SSDWireless & NetworkingMediaTek Wi-Fi 6 MT7920, 2x2, 802.11ax, MU-MIMOBluetooth 5.4 WirelessGigabit Ethernet (1x RJ-45)Front Ports2x USB 2.0 (480 Mbps)1x USB 3.2 Gen 1 Type-C (5 Gbps)1x USB 3.2 Gen 1 Type-A (5 Gbps)1x Global Headset Jack1x Media Card ReaderRear Ports1x HDMI 2.11x DisplayPort 1.42x USB 3.2 Gen 1 Type-A2x USB 2.0 Type-A1x RJ-45 Ethernet PortKensington Lock SlotPadlock LoopIncluded AccessoriesDell Wired Keyboard – KB216 (US English, Black)Dell Wired Mouse – MS116 (Black)Dimensions & WeightHeight: 12.76 in (324.3 mm)Width: 6.06 in (154 mm)Depth: 11.53 in (293 mm)Weight: 12.02 lb (5.45 kg)
| Brand | Dell |
|---|---|
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | Dell |
| Model Year | 2026 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | 16GB DDR5 + 512GB SSD |
| Manufacturer | Dell |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Model Number | Dell |
| Video Output | DisplayPort, HDMI |
| BuiltIn Media | Mouse |
| Item Dimensions | 21 x 15 x 10 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 4.9 GHz |
| Total Usb Ports | 8 |
| CPU Model Number | Intel Core Ultra 5 |
| Operating System | Windows 11 |
| Processor Series | Intel Core Ultra 5 |
| Processor Socket | Socket |
| Graphics Ram Type | DDR DRAM |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, HDMI, Headphone, USB Type C |
| Memory Clock Speed | 5600 MHz |
| Hard Disk Interface | PCIE x 4 |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Wired, Black, US English Layout |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Video Output Interface | DisplayPort, HDMI |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 7680x4320 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 64 GB |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Computer Tower |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form