Limited Time Sale$659.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209077988 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $439.60 | Model Number | 209077988 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 196105611583 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Latitude 5520 Laptop |
| Resolution | 1080p |
| Item Weight | 3.5 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Manufacturer | Dell Computers |
| Model Number | Latitude 5520 Laptop |
| Warranty Type | Limited |
| HardDrive Size | 512 GB |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 4 |
| Processor Speed | 1.2 GHz |
| Video Processor | Intel |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i7 |
| Audio Output Type | Headphones |
| Graphics Card Ram | 1.00 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Hardware Interface | HDMI, USB |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel Integrated Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Microphone |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 MP |
| Automatic Backup Software Included | Windows 10 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form