Limited Time Sale$813.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 208623517 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $542.00 | Model Number | 208623517 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Latitude Laptops and 2-in-1 PCs work to an experience no matter where you are. Work confidently with intelligent collaboration, connectivity and security features. Latitude is built to handle multi-tasking demands, powered by a high performance processor, fast memory and advanced thermals, designed with renewable and recyclable materials. Innovative design for portability and sustainability minimize impact on the environment.
| RAM | 32 GB LPDDR5X |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Color | Blue |
| Series | Latitude 5000 |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Processor | 4.9 GHz |
| Hard Drive | 512 GB SSD |
| Item Weight | 2.98 pounds |
| Chipset Brand | Intel |
| Wireless Type | 802.11ax |
| Processor Brand | Intel |
| Card Description | Integrated |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Hardware Platform | PC |
| Item model number | 5350 |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Optical Drive Type | No Information Available |
| Product Dimensions | 15 x 2.6 x 13.1 inches |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Coprocessor | Intel |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Number of Processors | 1 |
| Item Dimensions LxWxH | 15 x 2.6 x 13.1 inches |
| Max Screen Resolution | 1920x1080 Pixels |
| Standing screen display size | 13.3 Inches |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form