Limited Time Sale$107.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 208623037 | Release Date | 2026/03/22 | List Price | $71.60 | Model Number | 208623037 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Dell Inspiron 11.6" HD Touchscreen 2-in-1 Laptop, AMD A6-9220e Processor
| RAM | 4 GB DDR4 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Color | Red |
| Series | Dell Inspiron |
| Processor | 1.6 GHz amd_a_series |
| Hard Drive | 32 GB Emmc |
| Item Weight | 2.65 pounds |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Processor Brand | AMD |
| Card Description | Integrated |
| Operating System | Windows 10 |
| Hardware Platform | PC |
| Item model number | Dell Inspiron |
| Screen Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Product Dimensions | 11.4 x 8 x 1.02 inches |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Coprocessor | Radeon R4 Graphics |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Number of Processors | 2 |
| Item Dimensions LxWxH | 11.4 x 8 x 1.02 inches |
| Max Screen Resolution | 1366x768 Pixels |
| Standing screen display size | 11.6 Inches |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form