Limited Time Sale$286.19 cheaper than the new price!!
| Management number | 209114322 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $190.80 | Model Number | 209114322 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
《Computer Specifications》 ⋙Dell All-in-One i7 Desktop Computer 7450 ⋙Core i7-7th Processor 3.6GHz to 4.2GHz ⋙23.8in(1920x1080) Full Display laptop ⋙16GB Ram ⋙512GB NVMe Solid State Drive ⋙Win11 pro ⋙Networking: Intel Wi-Fi ⋙Display Ports ⋙USB Ports
| UPC | 662987474030 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Dell OptiPlex 7450 All-in-One |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 23.8 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Manufacturer | Dell |
| Model Number | Dell OptiPlex 7450 All-in-One |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | Keyboard |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 3.6 GHz |
| Total Usb Ports | 1 |
| CPU Model Number | Intel Core i7-7700 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i7-7700 |
| Processor Socket | Socket AM2+ |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Hardware Interface | DisplayPort, Ethernet, HDMI, USB |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Graphics Coprocessor | Integrated |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | Standard Keyboard |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 90 days |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Video Output Interface | DisplayPort |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Cache Memory Installed Size | 16 GB |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | All in One |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form