Limited Time Sale$839.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209097001 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $559.60 | Model Number | 209097001 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Statement:Original Seal is opened for upgrade ONLY. If the computer has modifications, then the manufacturer box is opened for it to be tested and inspected and to install the upgrades to achieve the specifications as advertised.Brand: DellProcessor: Intel Core i7 1355UOperating System: Windows 11 HomeProcessor Model Number: 1355UGraphics: Intel Iris XeGraphics Type: IntegratedProcessor Core: 10-CoreProcessor Speed (up to): 5GHzProcessor Brand: IntelSeries: Dell Inspiron 15 LaptopScreen Size: 15.60 inchesScreen Resolution: 1920 x 1080 (Full HD)Memory: Up to 64GB RAMType of Memory (RAM): DDR4Storage Type: SSDHard Drive: Up to 2TB SSDWireless Connectivity: Wi-Fi 6, BluetoothColor: BlackPorts & Slots:1 x HDMI1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C1 x USB 3.2 Gen 11 x USB 2.01 x SD Card Reader 1 x Headphone / Microphone Combo Dimensions: 14.11" L x 9.25" W x 0.75" HWeight: 3.64 pounds
| UPC | 884116730514 |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Color | Black |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | Dell Inspiron 15 Laptop |
| Model Year | 2023 |
| Resolution | 4K |
| Form Factor | Laptop |
| Item Weight | 3.6 Pounds |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| CPU L1 Cache | 5 MB |
| CPU L3 Cache | 12 MB |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Dell |
| Model Number | Dell Inspiron 15 Laptop |
| Video Output | HDMI |
| BuiltIn Media | Laptop, JAWFOAL Accessories |
| Screen Finish | Anti-Glare |
| Audio features | Headphone/Microphone Combo Port |
| Control Method | Touch |
| HardDrive Size | 2 TB |
| Audio Recording | No |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 10 |
| Processor Speed | 5 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | 1355U |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Core i7 |
| Audio Output Type | Headphones |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Webcam Capability | No |
| Display Technology | LCD |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| Keyboard Description | Gaming |
| RAM Memory Installed | 64 GB |
| Warranty Description | 1 |
| Wireless Compability | 802.11ax, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Optical Storage Device | No Optical Drive |
| CPU Model Speed Maximum | 5 GHz |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Multimedia |
| Display Resolution Maximum | 1920x1080 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14.11"L x 0.75"W x 9.25"Th |
| Notebook Pointing Device Description | [TOUCH SCREEN] |
| Other Special Features of the Product | Anti Glare Coating |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form