Limited Time Sale$503.39 cheaper than the new price!!
| Management number | 209125180 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $335.60 | Model Number | 209125180 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
ASUS Vivobook Flip 14 2-in-1 Laptop: 14" OLED Touchscreen, Intel Core Ultra 7 256V Processor, 16GB RAM, 1TB SSD, Backlit Chiclet Keyboard, Thunderbolt 4, Copilot+ PC
| UPC | 197105852396 |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Color | Gray |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | VivoBook Flip 14 |
| Model Year | 2025 |
| Resolution | 1920 x 1200 |
| Form Factor | Convertible |
| Item Weight | 5.21 Pounds |
| Screen Size | 14 Inches |
| Display Type | OLED |
| Manufacturer | Asus |
| Memory Speed | 6400 MHz |
| Model Number | TP3407SA |
| Refresh Rate | 60 |
| Video Output | Thunderbolt 4 |
| BuiltIn Media | AC Adapter |
| HardDrive Size | 1 TB |
| Number of Ports | 4 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 2.2 GHz |
| Total Usb Ports | 1 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Intel Core Ultra 7 256V |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Series | Others |
| Bluetooth support | Yes |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Native Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Touch Screen Type | Capacitive |
| Webcam Capability | Yes |
| Compatible Devices | External displays, docks, storage devices, mice, keyboards, printers, and other accessories via Thunderbolt 4, Wi-Fi 7, and Bluetooth 5.4 |
| Display Technology | OLED |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| CPU Model Generation | 7th Gen |
| Graphics Coprocessor | Intel Arc |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| Keyboard Description | Backlit |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Wireless Compability | 802.11ax |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | LPDDR5 |
| Connectivity Technology | Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Total Thunderbolt Ports | 1 |
| Specific Uses For Product | Business, Entertainment, Student |
| Display Resolution Maximum | 1920x1200 Pixels |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 14"L x 1"W x 10"Th |
| Other Special Features of the Product | Numeric Keypad |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form