Limited Time Sale$827.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209115446 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $552.00 | Model Number | 209115446 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
The computer is professionally upgraded and customized. The manufacturer box will be opened by our professional engineers for customizing and testing. Factory defects & blemishes are significantly reduced by our in-depth inspection & testing. We offer a 12-month warranty, please feel free to contact us if you need any support from our team. Processor ModelIntel Series 2 Core 7 240H processor Cores 10 Total Threads 16Max Turbo FrequencyUp to 5.20 GHz Cache24 MB Graphics Intel Graphics Interface 1 x USB 3.2 Gen2 x 2 Type C3 x USB 3.2 Gen2 Type A1 x USB 2.0 Gen2 Type A 2 x HDMI 2.12 x Thunderbolt 41 x 2.5G Gigabit Ethernet 4 Operating System Windows 11 Pro Dimensions 4.6 x 4.4 x 1.5 inches Weight 1.2 lbs What's in the box NUC 15 Pro Core 7 Mini Pc X 1AC Adapter X 1 + Power Cord X 1VESA Mount X 1User Manual X 1Wireless Keybord X 1Wireless Mouse X 1
| UPC | 197105994393 |
|---|---|
| Brand | ASUS |
| Color | black |
| RAM Type | SODIMM |
| Model Name | RNUC15C7 |
| Model Year | 2025 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | Core 7 240H-Black |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED or LCD |
| Manufacturer | ASUS |
| Model Number | RNUC15C7 |
| Video Output | HDMI, Thunderbolt 4 |
| BuiltIn Media | AC Adapter & Power Cord, ASUS NUC 15 Pro, Keyboard, Mouse, VESA Mount |
| Cooling Method | Air |
| Item Type Name | mini-computers |
| Item Dimensions | 4.6 x 4.4 x 1.5 inches |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 5.2 GHz |
| Total Usb Ports | 5 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Core 7 240H |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Intel Core i7 |
| Processor Socket | FCBGA1744 |
| Graphics Card Ram | 8 |
| Graphics Ram Type | DDR5 RAM |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Hardware Interface | HDMI, Thunderbolt 4, USB 2.0 Type A, USB 3.2 Gen 2 |
| Additional Features | Thunderboltโข 4 |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard, Mouse |
| Keyboard Description | Wireless Keyboard |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Wireless Compability | Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Video Output Interface | HDMI, Thunderbolt 4 |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi, Ethernet, HDMI, Thunderbolt 4 |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 1 TB |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Specific Uses For Product | Everyday Use, Personal, Business, Gaming |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form