Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209085829 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209085829 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
AllgemeinProcesseur graphique familleNVIDIAProcesseur graphiqueGeForce GT 730Mémoire carte graphique distincte2 GoType de mémoire de l?adaptateur graphiqueGDDR5Fréquence de la mémoire5010 MHzRésolution maximale3840 x 2160 pixelsVersion OpenGL4.6Type d?interfacePCI Express x1Type de refroidissementPassif
| Brand | ASUS |
|---|---|
| Model Name | GT 730 |
| Manufacturer | Exertis (UK) Limited |
| Number of Fans | 1 |
| GPU Clock Speed | 902 MHz |
| Video Processor | NVIDIA |
| Antenna Location | Gaming, Office, Professional |
| Graphics Card Ram | 2 GB |
| Graphics Ram Type | GDDR5 |
| Compatible Devices | Desktop, Laptop |
| Memory Clock Speed | 5010 MHz |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA GeForce GT 730 |
| Graphics Description | Dedicated |
| Video Output Interface | HDMI |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form