Limited Time Sale$269.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209124989 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $179.60 | Model Number | 209124989 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Immensely powerful, portable, and capable, the 12.9-inch iPad Pro features a redesigned Retina display that is the most advanced on the planet, while the A10X Fusion chip delivers more power than most PC laptops. ?With Apple Pencil, the Smart Keyboard, and iOS?the most advanced mobile operating system?iPad Pro is designed for the world we live in today.? Cosmetic Condition: Good Screen: No scratches Body: Light scratches, barely visible when holding the product 12 inches away, and imperceptible to touch Functional Condition: Fully Functional Battery: >80% of original battery life Accessories: Generic or original equipment manufacturer accessories and packaging provided Guarantee: 90-day Amazon Renewed Guarantee
| UPC | 603784223148 |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Color | Grey |
| Model Name | iPad Pro |
| Screen Size | 12.9 Inches |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | Apple Computer |
| Model Number | MP6G2LL/A-cr |
| Warranty Type | Limited |
| Processor Brand | Apple |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| Total Usb Ports | 1 |
| Operating System | iOS 10 |
| Battery Cell Type | Lithium Polymer |
| Native Resolution | 2732x2048 |
| Camera Description | Front, Rear |
| Hardware Interface | USB Type C |
| Cellular Technology | 2G |
| Wireless Technology | Wi-Fi, Bluetooth, Cellular, GPS, NFC |
| Battery Average Life | 10 Hours |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Unknown |
| RAM Memory Installed | 256 GB |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Wireless Compability | 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Age Range Description | Adult |
| Processor Description | Apple A10X |
| Memory Slots Available | 1 |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
| Photo Sensor Resolution | 12 MP |
| Display Resolution Maximum | 2732x2048 Pixels |
| LithiumBattery Energy Content | 12 Watt Hours |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form