Limited Time Sale$65.21 cheaper than the new price!!
| Management number | 209126838 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $43.47 | Model Number | 209126838 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Processor: 1.65 GHz None RAM: 32 GB DDR4 Graphics Coprocessor: M9 Wireless Type : 802.11 a/b/g/n/ac
| UPC | 650229387361 |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Color | Gold |
| Generation | 5th Generation |
| Model Name | iPad |
| Item Weight | 1 Pounds |
| Screen Size | 9.7 Inches |
| Manufacturer | Apple |
| Model Number | A1822 |
| Processor Brand | Apple |
| Processor Speed | 1.4 GHz |
| Total Usb Ports | 1 |
| Operating System | iOS 10 |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Native Resolution | 2048x1536 |
| Camera Description | Rear Webcam Resolution 12 MP |
| Hardware Interface | Sim Card |
| Cellular Technology | 4G |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Wireless Compability | 802.11abg |
| Age Range Description | Adult |
| Processor Description | Apple A6X |
| Memory Slots Available | 1 |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Photo Sensor Resolution | 12 MP |
| Display Resolution Maximum | 2048x1536 |
| LithiumBattery Energy Content | 32.9 Watt Hours |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 9.4"L x 0.3"W x 6.6"Th |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form