Limited Time Sale$179.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209118391 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $120.00 | Model Number | 209118391 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
This pre-owned or refurbished product has been professionally inspected and tested to work and look like new. How a product becomes part of Amazon Renewed, your destination for pre-owned, refurbished products: A customer buys a new product and returns it or trades it in for a newer or different model. That product is inspected and tested to work and look like new by Amazon-qualified suppliers. Then, the product is sold as an Amazon Renewed product on Amazon. If not satisfied with the purchase, renewed products are eligible for replacement or refund under the Amazon Renewed Guarantee.
| UPC | 649661663010 |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Color | Silver |
| RAM Type | DDR3 SDRAM |
| Model Name | iMac |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Style Name | 8GB Ram | 256GB SSD | i3 |
| Item Weight | 15.86 Pounds |
| Screen Size | 21.5 Inches |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Manufacturer | Apple Computer |
| Model Number | MHK23LL/A-cr |
| Item Dimensions | 25.2 x 21.26 x 8.9 inches |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Processor Speed | 3.6 GHz |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | MHK23LL/A |
| Operating System | Mac |
| Processor Series | Core i3 |
| Graphics Card Ram | 2 GB |
| Graphics Ram Type | GDDR5 |
| Hardware Interface | Bluetooth, Ethernet, Thunderbolt, USB, USB Type C |
| Additional Features | Microphone |
| Hard Disk Interface | Ethernet |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Mouse |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| Wireless Compability | 802.11ab |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Memory Storage Capacity | 8 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Display Resolution Maximum | 4096-by-2304 |
| Cache Memory Installed Size | 16 MB |
| Wireless Network Technology | Wi-Fi |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form