Limited Time Sale$173.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209117265 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $115.60 | Model Number | 209117265 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | AOOSTAR |
|---|---|
| Color | MACO AMD R7 H255 barebone |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| Model Name | GEM12 6900HX |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Item Weight | 1.51 Kilograms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Manufacturer | AOOSTAR |
| Model Number | GEM12 |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| BuiltIn Media | MINI PC |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 8 |
| Processor Speed | 4.9 GHz |
| Total Usb Ports | 8 |
| CPU Model Number | AMD R7 H255 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Ryzen 7 |
| Processor Socket | BGA 413 |
| Graphics Card Ram | 7.98 |
| Graphics Ram Type | DDR5 SDRAM |
| Native Resolution | 3840 x 2160 |
| Hardware Interface | Ethernet, HDMI, USB 3.0 |
| Hard Disk Interface | ATA-4 |
| Graphics Coprocessor | Radeon 780M |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| Warranty Description | 1 YEAR |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR5 |
| Video Output Interface | DisplayPort, HDMI |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 128 GB |
| Specific Uses For Product | Everyday Use |
| Display Resolution Maximum | 3840 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Number of Component Outputs | 3 |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form