Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209127780 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209127780 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 717690367299 |
|---|---|
| Brand | Hasskya |
| Color | Gray |
| Generation | 1st Generation |
| Model Name | K80 |
| Item Weight | 1.45 Kilograms |
| Screen Size | 10.1 Inches |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Display Type | IPS |
| Manufacturer | Hasskya |
| Model Number | K70 |
| Battery Power | 6000 Milliamp Hours |
| BuiltIn Media | tablet, Mouse, Keyboard, Stylus, Leather Case |
| Warranty Type | Limited |
| Headphones Jack | 3.5 mm |
| Processor Brand | Unisoc |
| Battery Capacity | 6000 Milliamp Hours |
| Operating System | Android 15 |
| Country of Origin | China |
| Native Resolution | 1280 x 800 pixels |
| Camera Description | 8MP rear, 5MP front |
| Compatible Devices | Headphones, Mouse, Keyboard, Stylus, Speaker |
| Hardware Interface | USB Type C |
| Cellular Technology | WIFI |
| Wireless Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Battery Average Life | 9 Hours |
| Graphics Description | Dedicated |
| HumanInterface Input | Touchscreen with Stylus Support |
| RAM Memory Installed | 24 GB |
| Warranty Description | 1 Year |
| Wireless Compability | 802.11g, 802.11ac |
| Processor Description | Unisoc T615 |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
| Video Capture Resolution | HD 720p |
| Specific Uses For Product | Student, Gaming, Business |
| Display Resolution Maximum | 1280 x 800 Pixels |
| GPS Geotagging Functionality | GPS-Enabled |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 9.57"L x 6.38"W x 0.31"Th |
| Rear Facing Camera Photo Sensor Resolution | 8 MP |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form