Limited Time Sale$53.99 cheaper than the new price!!
| Management number | 209128697 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209128697 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | WXUNJA |
|---|---|
| Color | Blue |
| Generation | 6th Generation |
| Model Name | Android 15 Kids Tablet |
| Item Weight | 1.1 Pounds |
| Screen Size | 10 Inches |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Display Type | LCD |
| Manufacturer | WXUNJA |
| Model Number | X-C30 |
| Battery Power | 6.5 Watt Hours |
| Warranty Type | Full Warranty |
| Processor Brand | Unisoc |
| Processor Speed | 1.6 GHz |
| Total Usb Ports | 1 |
| Video Processor | Unisoc |
| Battery Capacity | 8000 Milliamp Hours |
| CPU Model Number | C3-EVA-2 |
| Operating System | Android |
| Battery Cell Type | Lithium Metal |
| Native Resolution | 1280 x 800 |
| Wireless Provider | Unlocked |
| Camera Description | Front, Rear |
| Hardware Interface | USB Type C |
| Wireless Technology | Bluetooth, GPS, Wi-Fi |
| Battery Average Life | 9 Hours |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Touchscreen |
| RAM Memory Installed | 21 GB |
| Wireless Compability | 802.11ac |
| Age Range Description | Adult |
| Processor Description | Unisoc T606 |
| Memory Slots Available | 1 |
| Supported Audio Format | MP3, AAC, FLAC, OGG |
| CPU Model Speed Maximum | 1.6 GHz |
| Connectivity Technology | USB |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Video Capture Resolution | FHD 1080p |
| Display Resolution Maximum | 1280*800 Pixels |
| GPS Geotagging Functionality | GPS |
| LithiumBattery Energy Content | 6.5 Milliampere Hour (mAh) |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 10.3"L x 5.15"W x 0.33"Th |
| Other Special Features of the Product | Fast Charging |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form