Limited Time Sale$359.40 cheaper than the new price!!
| Management number | 209114964 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $239.60 | Model Number | 209114964 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | ALLIWAVA |
|---|---|
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Model Name | GH9 |
| Resolution | 3840 x 2160 |
| Item Weight | 1.2 Pounds |
| Manufacturer | WAVADO INNOVATION LIMITED |
| Memory Speed | 3400 MHz |
| Model Number | GH9 |
| Video Output | HDMI+USB-C+DP |
| BuiltIn Media | GH9 Mini PC, DHMI Cable, Power supply, User Manual |
| Cooling Method | Air |
| Item Dimensions | 5.31 x 2.56 x 7.09 inches |
| Power Plug Type | Type A - 2 pin (North American) |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 14 |
| Processor Speed | 3.8 GHz |
| Total Usb Ports | 4 |
| Video Processor | Intel |
| CPU Model Number | Core i9-12900HK |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Series | Core i9-12900HX |
| Processor Socket | FCBGA |
| Graphics Card Ram | 1450 MB |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Native Resolution | 4096 x 2304 |
| Power Consumption | 45 Watts |
| Specification Met | FCC |
| Hardware Interface | DisplayPort, HDMI, Thunderbolt 4 |
| Hard Disk Interface | Serial ATA-600 |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Description | Integrated |
| HumanInterface Input | Keyboard |
| RAM Memory Installed | 32 GB |
| Warranty Description | 2 years |
| Wireless Compability | 2.4 GHz Radio Frequency, 5.8 GHz Radio Frequency, 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth |
| Hard Disk Description | SSD |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Slots Available | 2 |
| Video Output Interface | HDMI+USB-C+DP |
| CPU Model Speed Maximum | 5 GHz |
| Connectivity Technology | LAN, Wi-Fi |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 64 GB |
| Total Thunderbolt Ports | 1 |
| Specific Uses For Product | Business,Gaming,multimedia,Photo Editing,Video Editing |
| Display Resolution Maximum | 3840x2160 Pixels |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 3 |
| Wireless Network Technology | Bluetooth, Wi-Fi |
| Personal Computer Design Type | Mini PC |
| Total Expansion Slots Quantity | 2 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form