Limited Time Sale$44.39 cheaper than the new price!!
| Management number | 209083984 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $29.60 | Model Number | 209083984 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| UPC | 887184012124 |
|---|---|
| Brand | acer |
| Voltage | 1.2 Volts |
| RAM Size | 8 GB |
| Model Name | SD100 |
| Form Factor | SO-DIMM |
| Item Weight | 1 Grams |
| Manufacturer | Acer |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Number of Pins | 260 |
| Compatible Devices | Laptop |
| Data Transfer Rate | 3200 MHz |
| Additional Features | Plug-and-Play Overclocking |
| Warranty Description | Lifetime Limited Warranty |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Column Address Strobe Latency | 22 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form