Limited Time Sale$21.71 cheaper than the new price!!
| Management number | 209084941 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $14.48 | Model Number | 209084941 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | ABLAZE |
|---|---|
| Color | 10 Pack |
| Model Name | 16GB Flash Drive |
| Read Speed | 15 |
| Unit Count | 10 Count |
| Write Speed | 10 |
| Manufacturer | ABLAZE |
| Model Number | ABLAZE-16GB |
| Flash Memory Type | USB |
| Compatible Devices | Car audios, Computers, Desktops, TVs |
| Hardware Interface | USB 2.0 |
| Additional Features | Customized USB Option, Dust Proof, Free 10PCS USB Lanyards Included, LED Indicator |
| Connectivity Technology | USB |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Item Dimensions D x W x H | 0.39"D x 0.74"W x 2.16"H |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form