Limited Time Sale$201.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209089017 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $134.00 | Model Number | 209089017 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | Generic |
|---|---|
| Platform | Mac OS Sonoma 14 |
| CPU Model | Core i9 |
| Model Name | A1990 MacBook Pro (15-inch, 2019) |
| Chipset Type | 9980HK |
| Manufacturer | Apple |
| Model Number | A1990 |
| Processor Socket | (9980HK) ("Coffee Lake") |
| Compatible Devices | A1990 |
| Memory Clock Speed | 2400 MHz |
| Warranty Description | 1 Year |
| Compatible Processors | 2.3GHz Core i9 |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form