Limited Time Sale$446.39 cheaper than the new price!!
| Management number | 209091965 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $297.59 | Model Number | 209091965 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | A-Tech |
|---|---|
| Voltage | 1.2 Volts |
| RAM Size | 64 GB |
| Model Name | A-Tech 64GB (2x32GB) |
| Form Factor | SO-DIMM |
| Manufacturer | A-Tech |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Number of Pins | 260 |
| Compatible Devices | Embedded Systems, Microserver, Mobile Workstation, Networking Platforms |
| Data Transfer Rate | 25600 Megabytes Per Second |
| Additional Features | ECC Unbuffered, Ecc |
| Warranty Description | Limited Lifetime Warranty covering defects in materials and workmanship |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Column Address Strobe Latency | CL22 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form