Limited Time Sale$151.19 cheaper than the new price!!
| Management number | 209085700 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $100.79 | Model Number | 209085700 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
| Brand | A-Tech |
|---|---|
| Voltage | 1.2 Volts |
| RAM Size | 16 GB |
| Form Factor | 260-Pin |
| Manufacturer | A-Tech |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| Number of Pins | 260 |
| Compatible Devices | Laptop |
| Data Transfer Rate | 2666 MHz |
| Additional Features | Lightweight |
| Warranty Description | Limited Lifetime Warranty Covering Defects In Materials And Workmanship |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Column Address Strobe Latency | 15 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form