Limited Time Sale$54.00 cheaper than the new price!!
| Management number | 209085689 | Release Date | 2026/03/29 | List Price | $36.00 | Model Number | 209085689 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Category | |||||||||
Memory is the best way to increase PC Speed! Photo(s) are for illustration only and you will receive what is described in the listing. We have over 25 years experience in whole computer components! We sell and buy all types of new & used working RAM, CPU's, Hard Drives, Rack Server Rails, etc.
| UPC | 754207740091 754207724329 |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| RAM Size | 8 GB |
| Form Factor | SO-DIMM |
| Manufacturer | Samsung, Kingston, Hynix, Smart, Corsair, Elpida, Micron, or Nanya |
| Memory Speed | 800 MHz |
| Number of Pins | 204 |
| Compatible Devices | Desktop |
| Data Transfer Rate | 800 MHz |
| Additional Features | Lightweight |
| RAM Memory Technology | DDR2 |
| Column Address Strobe Latency | cl5 |
If you notice any omissions or errors in the product information on this page, please use the correction request form below.
Correction Request Form